Спорт

Безумие прекрати мача Трабзон - Фенербахче

PlovdivWeek на 25/04/2016, 00:40

Двубоят между Трабзонспор и Фенербахче беше прекратен в самия край заради безредици на феновете. В даденото от съдията продължение на срещата от 30-ия кръг, при резултат 4:0 в полза на Фенербахче, привържениците на домакините предизвикаха изключително неприятни сцени. Един от феновете нахлу на терена, за да бие брутално и с юмруци рефера зад вратата, а останалата част от агитката започна да хвърля обемисти предмети и цели седалки към терена. Стюардите и полицията веднага се втурнаха, за да отърват съдията, но малко след това главният арбитър прибра своите колеги и прекрати двубоя. Гостите от Фенербахче поведоха с два гола още преди почивката, а след нея Нани и Робин ван Перси увеличиха преднината на 4:0. Това обаче се оказа прекалено тежко, за да бъде понесено от феновете на домакините, които изляха гнева си по изключително груб начин – най-вече върху рефера зад вратата. Je n'ai rien d'autre à rajouter ... — Fenerbahçe France ( Fenerbahce FR) A end line official gets attacked by a fan during the Trabzonspor-Fenerbahce match. The match was abandoned. — Ata Dizdar ( ata dizdar)