Спорт

PlovdivWeek на 30/07/2013, 06:04
Наполия най-сетне представи двете си най-дълго обсъждани нови попълнения – Гонсало Игуаин и Пепе Рейна. Церемонията, на която доскорошните футболисти съответно на Реал Мадрид и Ливърпул позираха с новите екипи на италианския гранд, предхождаше приятелския мач с Галатасарай, в който неаполитанци постигнаха успех с 3:1. Програмата на „Сан Паоло“ запозна феновете и с новия химн на отбора, ала празникът премина далеч по-приглушено от планираното заради желанието на клуба да отдаде почит към загиналите днес най-малко 37 души в автобусна катастрофа близо до Ирпиния. Рейна и Игуаин нямаха възможност да участват в мача, тъй като трансферите им все още не са напълно финализирани. Други две от новите имена обаче - вратарят Рафаел и Хосе Мария Кайехон - започнаха като титуляри. Мачът срещу турците започна повече от добре за домакините. Още в 5-ата минута Горан Пандев взриви трибуните, като успя да открие с точен удар покрай Фернандо Муслера. Македонецът засече перфектно фалцово центриране на Лоренцо Инсине, който впоследствие щеше да се превърне в играч на мача. Въпреки натиска на Наполи обаче нови голове до почивката нямаше и двата тима се прибраха при резултат 1:0. Гостите показаха признаци на съживяване след паузата и Рафаел блесна с чудесно двойно спасяване. Бразилецът първо отрази страховит шут на Уесли Снайдер от дистанция, а след това някак изби и последвалата добавка от непосредствено разстояние. Блерим Джемайли беше близо да удвои моменти по-късно, след като получи топката от Хамшик пред наказателното поле. Шутът му обаче разтресе напречната греда. Галатасарай отвърна предизвикателството в 57-ата минута, когато Нордин Амрабат проби мощно отляво и с шут от ъгъла на наказателното поле в близкия ъгъл изравни. Последните минути на мача обаче бяха отредени изцяло за Лоренцо Инсине. Младежкият национал на Италия блесна със страхотна асистенция към Хуан Сунига в 81-ата, като изведе крилото сам срещу вратаря. Колумбиецът финтира Муслера и миг преди да загуби равновесие прати топката в празната врата. Той зарадва още повече феновете на трибуните, когато започна да скача ентусиазирано, докато от трибуните валяха рими срещу Ювентус. В самия край на мача Фернандо Муслера бе изгонен с директен червен картон, след като повали в наказателното поле откъснал се сам срещу него противник. Уругваецът може би нямаше да бъде изгонен, ако в бурните си протести не беше изблъскал съдията. Инсине застана зад бялата точка и с хладнокръвно изпълнение оформи крайния резултат. Даденото от съдията продължение пък единствено помрачи страстите в Неапол, след като за груба проява червеният цвят видя и още един играч на турците – Дани Нункеу. SSC Napoli -Galatasaray by www4444